rumata 

Oblíbená alba

Alba, která má rumata v oblíbených
60 fotek, 29.8.2018, 29 zobrazení, 38 komentářů | příroda
Od ponoru Jedovnického potoka v Rudickém propadání pokračuji do blízké Rudice. Nemohu minout Kolíbky. Pořádně je prolezu, jsem zvědavá na ty díry ve skalní stěně. Co mě čekalo, na to se můžete podívat. Potom jsem došla do Rudice, nakrátko se zastavila v Geoparku a na delší chvilku pod blízkým větrným mlýnem a po doplnění pitného režimu zamířím místnímu lomu Seč.
52 fotek, léto, 27 zobrazení, 30 komentářů | příroda
Pískový lom Seč patří mezi rudické zvláštnosti, barevné písky a jezírko lákají spoustu návštěvníků, ikdyž se tam vlastně vůbec nesmí. Naštěstí se vstup do areálu lomu toleruje.
31 fotek, 29.8.2018, 26 zobrazení, 18 komentářů | příroda
Už jen dopňující albíčko z mého toulání kolem Rudice. V předešlých albech najdete fota z propadání Jedovnického potoka, blízkého skalního útvaru Kolíbky a z pískového lomu Seč. A právě od lomu jdu do Habrůvky na bus. A tak pár fotek z míst, kterými jsem cestou prošla.
48 fotek, 13.9.2018, 35 zobrazení, 68 komentářů | koníčky, události
Začátek září v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Mendelovy univerzity patřívá výstavě sukulentů a kaktusů. Své miláčky tady vystavuje parta pěstitelů z Prostějova, Jihlavy, Brna a dalších míst. A také je tu možnost si koupit rostlinky, jaké jinde nekoupíte. Při příležitosti výstavy je možné si prohlédnout i skleníky.
110 fotek, 29.4.2017, 34 zobrazení, 42 komentářů | cestování, koníčky, události
29.4.2017-dnešní ráno je zalité sluncem. Po dešti zůstaly jen kaluže. V osm hodin vyjíždíme směr Polsko. Míříme na třetí největší zámek v zemi, koná se zde v rámci 29.ročníku Velkého festivalu květin i celostátní výstava bonsají polských bonsajářů a jejich hostů i od nás, Slovenska, Německa, Belgie a V.Británie. Samotná výstava mně lehce zklamala, očekávala jsem víc. Po pouhých čtyřech hodinách musíme opustit překrásný zámek a vydat se na cestu k domovu. Čas je neúprosný. Pokud vás bonsaje zajímají, najdete více na rajčatových stránkách Bonsai klubu Brno
47 fotek, 2.7.2013, 118 zobrazení, 2 komentáře | příroda
Přírodní park Buděticko, Líšná u Rabí, 2.7.2013
Okrotice červená (Cephalanthera rubra) - C2b. §2
40 fotek, letos v dubnu, 86 zobrazení, 147 komentářů
Tak, tady to mám moc ráda :-)
S Vendulkou Vás zveme na společné toulky čistou a půvabnou krajinou :-)
77 fotek, 19.7.2018, 105 zobrazení, 53 komentářů
Po roční přestávce se už Veru a Máli nemohly dočkat, až se opět přemění na princezny. A moc si to užívaly :-)
Fotek je hodně, ale je hlavně kvůli rodičům děvčat, ať si mají z čeho vybrat :-)
103 fotek, 13.4.2018, 108 zobrazení, 187 komentářů
Zachtělo se mi Pálavské krajiny - výhledů, kytiček....Jenže byl víkend- nádherný den.... Představa, že budu potkávat zástupy lidí, nebude klid a samota, mě zvrátila od nápadu projít si atraktivní části Pavlovských vrchů. Zvolila jsem trasu, kde jsem předpokládala , že si užiju krás přírody i výhledů bez lidí. Trasa vedla od Šibeničního vrchu u Mikulov podél hranici s Rakouskem , kolem pruského hřbitova, část po NS Stezky svobody, obhlídla jsem lovecký zámeček Portz, cihlový most na Inselu, prošla PP Skalky u Sedlece a ukončila vycházku v Sedleci. Jen mě mrzí, že jsem nezvládla nahlídnout na Paví kopec , takže se sem musím opět vrátit....I tak jsem byla moc a moc spokojená, netušila jsem, že příhraniční oblast je tak kouzelná a výhledy na Mikulov a Pálavu jsem od jihu neznala a úplně mě dostaly. Tolik zajímavých míst na tak krátké trase je tady k vidění ... Přeji pěknou podívanou a omlouvám se za spousty fotek :-)
38 fotek, 18.4.2018, 79 zobrazení, 126 komentářů
68 fotek, 20.4.2018, 76 zobrazení, 132 komentářů
S Emilkou v nehorázném vedru. Hezký kuk přeju :-)
52 fotek, 9.8.2018, 55 zobrazení, 75 komentářů | příroda
Venku je vedro ale v bytě ještě větší. Vyrážím ven do lesů nad Brnem. Chci se podívat k Zaječí studánce a k tůňkám a jezírkům níž na potoce.
34 fotek, květen 2010, 22 zobrazení, přidat komentář
18 fotek, 30.3.2018, 17 zobrazení, přidat komentář
Anthropos je součástí Moravského zemského muzea v Brně. Nachází se na pravém břehu Svratky, v Brně- střed v části Pisárky. Jeho začátky sahají do dob prof. Karla Absolona, který v rámci výstavy 1928 na dnešním výstavišti prezentoval výstavu Člověk a jeho rod. Výstava za 2. světové války zanikla a na ní navázal v poválečném období antropolog světoznámého jména Jan Jelínek. Ten prosadil stavbu samostatné budovy. Dnešní podobu budova dostala v roce 2006 po celkové rekonstrukci.

My jsme tuto novou budovu ještě nenavštívili. Naše návštěva byla ještě v dobách, kdy jsme navštěvovali povinnou základní docházku :-) a tak jsme měli co napravit, tedy navštívit. Po příchodu, jsme byli mile překvapeni. Na pokladně byl vyvěšen papírek, že dnes je vstupné zdarma :-) Ujala se nás paní, která nám vše vysvětlila, kde co najdeme a hlavně nás upozornila, že máme sledovat jejich stránky a většina státních svátků je vstup volný :-)
Nezklamalo. Dominanta v podobě mamuta v životní velikosti, velice pěkně uspořádané sbírky, prezentovaní jeskynních pravěkých maleb a hlavně krásná sbírka malíře Zdeňka Buriana.
177 fotek, 2.6.2018, 26 zobrazení, 15 komentářů | architektura, koníčky, kultura, lidé
Úžasná dvoudenní akce vyloženě za humny.Já zítra nemůžu,tak jsem jela dnes....ale že je tvrz takový skvost,to jsem vážně nečekala.Navíc se do ní během roku nedostanete,leda při kulturním programu -a už nás lákali na další akce....
Lidi fajn,kostýmy úžasné,program taky parádní,chleba a placky pečené na místě mňam....
Tak zase příští rok!!!
Koho by zajímalo víc,ať koukne tady:
http://www.kurovice.info/index.php
59 fotek, jaro, 33 zobrazení, 26 komentářů | koníčky
Moji zelení miláčkové z balkonu a parapetů....
51 fotek, 8.6.2018, 24 zobrazení, 4 komentáře
Tradiční akce,kterou si nenechávám ujít,letos jubilejní a opět povedená.
31 fotek, 9.6.2018, 31 zobrazení, 10 komentářů
V areálu tohohle fajn místa se konala orieškiáda.
Její úroveň nebudu komentovat,ovšem nás nikdo neotráví,my to pojali jako stretnurie s priatelmi z Unína a Blančou z NZ.
Výstavní fotky na psím rajčeti :
64 fotek, 6.7.2013, 219 zobrazení, 201 komentářů
a jiné kytičky....

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.